Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

További bannerek

Friss hírek
Friss hírek : Négyet lőtt a Chelsea a West Hamnek, Cech 827 perc után gólt kapott

Négyet lőtt a Chelsea a West Hamnek, Cech 827 perc után gólt kapott

Szerkesztő_1  2007.04.19. 17:09

PREMIERSHIP, 34. FORDULÓ. Shaun Wright-Phillips az első két bajnoki gólját szerezte a kékeknél, Didier Drogba már 31-nél jár

A Chelsea magabiztosan, a második félidőben könnyedén, jól játszva győzte le 4-1-re a kiesés elől menekülő West Ham Unitedet az Upton Parkban az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. Jose Mourinho vezetőedző együttese ezzel továbbra is három ponttal követi az éllovas Manchester Unitedet. A címvédő együttes kapusa, Petr Cech 827 perc után kapott ismét gólt a bajnokságban: legutóbb január 20-án a liverpooli Jermaine Pennant labdáját kellett kiszednie a hálóból.
Ezzel a Wright-Phillips góllal kezdődött minden
Mindkét csapat számára rendkívül fontos volt a mérkőzés, hiszen a Chelsea-nek feltétlenül meg kellett szereznie a három pontot, hogy továbbra is „lőtávolságban” maradjon az éllovas Manchester United mögött, míg a West Ham a kiesés elől menekül kétségbeesetten.

Alan Curbishley együttese mindent meg is próbált, de pechjére a világ egyik legerősebb és legjobb formában lévő csapata volt az ellenfele ezen az estén.

Az első félórában a West Ham többet birtokolta a labdát, és többször próbálkozott lövéssel is.

Sokra nem ment vele: a második félóra elején Shaun Wright-Phillips tört be a büntetőterületre, majd balról szép gólt lőtt Robert Green kapujának hosszú oldalába (0-1).

A hazaiak igen gyorsan, három és fél perc múlva válaszoltak. Az argentin Carlos Tevez hasonló helyről, bár távolabbról volt eredményes, mint a másik oldalon Wright-Phillips, s ez nemcsak a negyedik bajnoki gólja volt jelenlegi együttesében, hanem 827 perc után az első, amelyet Petr Cech a Premiershipben kapott (1-1).

A cseh válogatott hálóőrnek nem volt ideje búslakodni a véget ért sorozat miatt, hiszen nem telt bele másfél perc, és már ugrálhatott örömében: Wright-Phillips ezúttal a 16-os közepéről tüzelt a hazai kapuba Wayne Bridge beadása után (1-2).

Érdekesség, hogy a 2005 nyarán igazolt szélsőnek bajnoki meccsen a mai volt az első és a második találata a címvédő együttesben.

A meccs három főszereplője: balról Writgh-Phillips, Drogba és Kalou a negyedik Chelsea-találatot ünnepli
fotó: Reuters

A második játékrészben egyértelmű fölénybe került a Chelsea, és rövid idő alatt végleg eldöntötte a találkozót.

Az 52. perc elején az Andrij Sevcsenko helyén játszó Salomon Kalou az ötös előteréből rúgta be a Drogbától hozzá kerülő labdát (1-3), majd tíz perc múlva az elefántcsontparti házi gólkirályjelölt is megszerezte a szokásos gólját (1-4).

Drogba ebben az évadban összességében 31. alkalommal vette be az ellenfelek kapuját, a Premier League-ben pedig 19-nél tart, és ezzel megerősítette első helyét a mesterlövészek listáján a 16 gólos Cristiano Ronaldo előtt.

Az eredmény már nem változott, ami azt jelenti, hogy a Chelsea megszerezte a 24. győzelmét, és továbbra is három pont távolságból követi a Manchester Unitedet.

A West Hamnek maradt 29 pontja, így öt pontra van a túlélést jelentő 17. helytől, amely jelenleg a Sheffield Unitedé.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)

25 Zamora 21 Kalou

Gólszerzők: Tevez (35.), ill. Wright-Phillips (31., 36.), Kalou (52.), Drogba (62.)
Csere: Zamora h. C. Cole (72.), Reo-Coker h. Mullins (76.), Tevez h. Blanco (83.), ill. Diarra h. Paulo Ferrerira (46.), Drogba h. J. Cole (67.), Lampard h. Ballack (78.)
Sárga lap: Reo-Coker (12.), Neill (15.), Mullins (77.), McCartney (82.), Boa Morte (88.), ill. Diarra (20.), Drogba (52.)