Friss hírek
Friss hírek : Rommá verte a rómaiakat Ferguson együttese az Old Traffordon

Rommá verte a rómaiakat Ferguson együttese az Old Traffordon

Szerkesztő_1  2007.04.11. 18:44

MANCHESTER UNITED-AS ROMA 7-1. A hazaiak már az első félidőben négy góllal vezettek, ám a gálaelőadásnak ezzel még nem volt vége

A Manchester United került a Bajnokok Ligája legjobb négy csapat közé, miután hazai pályán 7-1-re kiütötte az AS Roma csapatát. Az első mérkőzést ugyan Spalletti csapata nyerte 2-1-re, ám a második összecsapáson a „vörös ördögök” szemernyi kétséget sem hagytak afelől, hogy melyik a jobb csapat, és megérdemelten jutottak tovább.
Carrick ( a jobb szélen) szentációsan játszott, mint ahogy az manchesteri egész csapat is

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

MANCHESTER UNITED-AS ROMA 7-1 (4-0)
Helyszín: Manchester, Old Trafford
Nézőszám: 75.000
Játékvezető: Lubos Michel (szlovák)
Asszisztensek: Roman Slysko, Martin Balko (szlovákok)
Sir Alex Ferguson Luciano Spalletti
Gólszerző(k): Carrick (11., 60.), Smith (17.), Rooney (18.), Ronaldo (44., 49.), Evra (82.), ill. De Rossi (69.)
Csere: O'Shea helyett Evra (52.), Giggs helyett Solskjaer (61.), Carrick helyett Richardson (73.), ill. De Rossi helyett Faty (86.), Wilhelmsson helyett Rosi (88.), Mancini helyett Okaka Chuka (90.)
Sárga lap: Smith (41.), Rio Ferdinand (42.), ill. Cassetti (76.), Mexés (83.)

Amikor Evra - a kapuig alig elvánszorgó - lövése a kapufáról a gólvonal mögé került a nyolcvankettedik percben, már mindenki tudta, hogy a Manchester United kerül a legjobb négy közé. A 7-1-es eredmény tudatában különösebben nagy jóstehetségnek nem kellett lenni az előző megállapításhoz.

Pedig bátran kezdett a Róma, ám az első gólt mégis a „vörös ördögök” szerezték. Alig telt el tíz perc a mérkőzésből, amikor Cristiano Ronaldo fényezte a labdát a bal oldalon, majd rájött, hogy nem lehet mindent egyedül megoldani, és Michael Carrickhez passzolt. Az angol középpályás 22 méterről a kissé kint helyezkedő Doni fölött hálóba tekert. A Róma kapusa dermedten állt a gólnál, legalább megpróbálhatta volna hárítani a karjától egy méterre elsuhanó labdát. (1-0)

Nem elégedett meg az egygólos vezetéssel Sir Alex Ferguson csapata, és öt perccel később már az összetettbeli vezetést is megszerezte. Heinze-Giggs-Smith volt a labda útja, aminek végén a 15 hónap után ismét kezdőként a Bajnokok Ligájában pályára lépő csatár okosan belsőzött a kapu bal oldalába. (2-0)

A középkezdés után ismét megzörrent a római kapu. Ezúttal Rooney mattolta a vendégek hálóőrét, miután Giggs beadását pörgette a kapufa segítségével a kapuba. (3-0)

Kicsit visszavett a tempóból a Manchester, a félidő hátralévő részében csak Ronaldónak jelentett motivációt, hogy bebizonyítsa: ő a világ legjobb játékosa. Pár sikertelen és felesleges cselt követően a 44. percben helyzetbe került a 16-oson belül, majd a bal sarokba bombázott, végleg eldöntve ezzel a továbbjutás sorsát. (4-0)

A szünetben Spalletti megpróbálta felrázni tanítványait, de ez ezen az estén nem sikerült.

Rögtön a második játékrész elején Ronaldo megszerezte saját maga második, csapata ötödik találatát. Giggs középreadásáról Smith még lemaradt, ám a labda pont így lett jó Ronaldónak, aki közelről nem hibázott. (5-0)

A teljesen hitehagyott vendégek ugyan kialakítottak helyzetecskéket, ám mégis a felszabadultan játszó vendégek szerezték az újabb gólt. A manchesteri játékosok addig próbáltak valami különleges találatot szerezni, amíg végül ez Carricknek sikerült: a középpályás 17 méterről valami irdatlan nagy gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába. (6-0)

Hiába lőtte De Rossi talán élete legszebb találatát a hatvankilencedik percben, örülni nem tudott. Pedig a középpályás kapáslövése egyike volt a mérkőzés legszebb jeleneteinek. (7-1)

A nyolcvankettedik percben Evra forgatta meg a tört a haldokló olasz csapat hátában: góljával kialakult a 7-1-es végeredmény.